
Agilis vezető = kiváló vezető 2023
Az agilis szót a szoftverfejlesztők hozták be a köztudatba 2011-ben. Egy olyan vezetői stílust jelöltek vele, ami az egyre komplexebb szoftverek fejlesztését végző munkatársak és csapataik együttműködését teszi hatékonnyá.
Ma az agilis szót, az agilis vezetést nemcsak a szoftverfejlesztői környezetben használjuk, hanem mindenhol, ahol VUCA (Volatile, Uncertain, Complex, Ambigous – változékony, kiszámíthatatlan, komplex, többértelmű) környezetben kell növelni a cégek, a csapatok alkalmazkodóképességét, együttműködését.
Az agilis vezető erős és emberséges. Olyan vezető, aki a munkatársai bevonása révén ér el kiváló eredményeket. Aki magabiztos, aki nem ijed meg, sőt szereti a kihívásokat, miközben meg tudja őrizni nyugodtságát és intellektuális szerénységét. Az agilis vezetőnek jól kell érteni a szakmájához, de még inkább magasszintű ön- és emberismeretre van szüksége.
Ma számtalan képzés, gazdag szakirodalom áll az olvasó rendelkezésére, hogy megismerje az agilitás, az agilis vezetés szemléletmódját, eszköztárát.
A mentális erő nem a macsóságról, a férfiasságról, a jólfejlett egoról szól. Sokkal inkább a kitartásról, a rendíthetetlen következetességről, a minden külső nehézséggel való sikeres megküzdésről szól.
James Clear, Az atomi szokások című sikerkönyvében azt fejti ki, hogy a mentális erő fejlesztése apró, rendszeres cselekedetek rendíthetetlen következetességgel való végrehajtásával lehetséges.
Minden áldott nap, ha van kedvem, ha nincs; ha bal lábbal keltem fel; ha esik, ha fúj akkor is:
- Reggel tökéletesen beágyazom
- Rendet hagyok magam után a lakásban
- Pár percet tornázom
- Pár oldalt olvasok egy jó könyvből
- Megteszek 10.000 lépést
- Kerülöm az egészségtelen italokat, ételeket
- Szólok pár kedves szót a környezetemhez
Ha minden reggel pár percet tornázom, akkor fokozatosan kialakul, megerősödik bennem, hogy „Én olyan ember vagyok, aki vigyáz az egészségére!” Ettől kezdve már természetes lesz számomra a napi tornázás, sőt azt veszem észre, egyre tovább tornázom, egyre nehezebb gyakorlatokat végzek. És mindezt úgy érhetem el, hogy szerény tudok maradni, nem erősödik meg az egom.
A mentális erő fejlesztése réven nemcsak könnyebben érjük el céljainkat, de boldogabb életet is élhetünk.